Aşılı Bodur Ceviz  

Aşılı bodur ceviz fidanı: Tür garantili, ruhsatlı ve hesaplı ceviz fidanı temin etmek için  0.536 489 86 56 (ECZ. Mehmet GEBENÇ Nazilli/AYDIN) nolu telefon ile irtibat kurabilirsiniz.

Adrese teslim: 

1 Yıllık Çetin Ceviz Fidanı        =1 YTL
1 Yıllık Aşılı-Bodur Ceviz Fidanı =5 YTL-7,5 YTL
2 Yıllık Aşılı-Bodur Ceviz Fidanı =7,5 YTL –10 YTL
Geniş bilgi için sitemizin "aşılı bodur ceviz" bölümünün "fidan temini" kısmına lütfen bakınız. "Adrese teslim" hizmeti ülkemizin bütün vilayetleri için geçerlidir.

Aşılı bodur ceviz fidanı dikim planı: En ideali 10mx10m aralıklarla dikim planıdır. Ceviz ağacı uzun ömürlü bir ağaçtır.Bu nedenle 10mx10m dikim planı idealidir.Daha geniş dikim aralığı israf olurken daha dar dikim aralığı da ağaç dallarının birbirine girmesine neden olur.Ağacın güneş ve hava ihtiyacının az karşılanmasına neden olur.1000m² ye 10 adet  Aşılı-Bodur Ceviz fidanı dikilebilir.

 

Aşılı bodur ceviz fidanı dikim şekli:Genellikle aşılı bütün fidanlar ana toprağın 10-15 cm üzerinde olacak şekilde dikilirler. Böylece fidanın AŞI bölgesi zarar görmez. 60 cm genişliğinde 60 cm derinliğindeki çukurlara AŞI yeri 10-15 cm Ana toprağın üzerinde kalacak şekilde dikilen fidanlara bütün fidanlar gibi can suyu verilmelidir. Can suyu fidanın kökünün toprak ile iyice kaynaşmasını sağladığı gibi köklerin hava olarak kurumasını da önler.

Özetle aşılı fidanlar aşı yerleri ana toprağın 10-15 cm üzerinde kalacak şekilde dikilirken; sürgün ve fidanlar sürgün yerleri ana toprağın 10-15 cm altında kalacak şekilde dikilirler. Ayrıca sitemizin "Aşılı-Bodur Ceviz" bölümünü ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz.

(c)2007 Anasayfa Hakkımızda Haberler Fotograflar İletişim